Konkursy i zabawy

Zoo

Goście weselni wcielają się w poszczególnych bohaterów. W momencie, kiedy usłyszą swoje imię, muszą okrążyć pozostałych uczestników zabawy. Uczestnicy zabawy (7 osób): tata, mama, dzieci (Witek, Jacek, Zosia), piesek Azor i słoń.

Był piękny dzień, więc TATO postanowił zabrać DZIECI do zoo, by mogły zobaczyć SŁONIA. Poszedł więc do MAMY żeby obwieścić jej tę wiadomość. DZIECI bardzo się ucieszyły, a najbardziej ZOSIA. WITEK powiedział: zabierzmy też AZORA. AZOR, jak to AZOR, ucieszył się jak przystało na PSA – radośnie zamerdał ogonem. JACEK i WITEK bardzo chcieli zobaczyć SŁONIA. DZIECI zapiszczały radośnie. RODZICE, (czyli mama i tata biegną) przygotowywali się do wyjazdu, a AZOR biegał miedzy nogami swoich PANÓW. Pogoda dopisywała, ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer przed wyjściem do zoo, ale WITEK ubiegł ZOSIĘ, i AZOR od dawna był na spacerze. W końcu późnym popołudniem cała RODZINA zapakowała się w trabanta i ruszyła w kierunku zoo. W zoo stał dumnie SŁOŃ. Rany, jaka wielka trąba, wykrzyczały DZIECI. MAMA uciszała radosne piski swoich DZIECI. TATA, głowa RODZINY opowiadał o tym, czym żywi się SŁOŃ. DZIECI słuchały zainteresowane. Tylko AZOR, jak to nasz kochany AZOR, merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SŁONIEM. ZWIERZĘTA (tu biegnie słoń i pies) chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości, RODZINA pojechała do domu, tylko SŁOŃ został tam gdzie stał. Tak, to był piękny rodzinny dzień dla wszystkich TATY, MAMY, WITKA, JACKA, ZOSI I AZORA.

Spodenki

Do tej zabawy potrzebne jest 5 par. Każda para otrzymuje jedną sztukę spodenek. Na początek ubierają je panowie. Orkiestra zaczyna grać, pary tańczą. W pewnym momencie zespół przestaje grać i w tym momencie następuje zmiana spodenek, panowie ściągają i panie ubierają, ta para, która ostatnia ubierze spodenki ta para odpada i tak do skutku aż zostanie jedna para, czyli zwycięzcy, dla których przewidziana jest nagroda od zespołu.

Krzesełka

Zasady podobne jak w zabawie powyżej. Zespół gra, pary tańczą w kółeczku wokół krzeseł. W momencie, kiedy zespół przestanie grać, każda z par musi usiąść jak najszybciej na jednym z krzesełek. Ta para, która ostatnia usiądzie, ta para odpada i tak do skutku. Na końcu dwie pary walczą o pierwsze miejsce, a w tym utrudnia zespół odpowiednio graną muzyką.

Narty

Do tej zabawy potrzebne nam jest 6 par, czyli dwie drużyny. Pani młoda wybiera 3 pary i Pan młody również 3 pary. Rekwizyty, jakie mamy do tej zabawy to są narty specjalnie przygotowane na tą okazję. Jest to jazda na czas dwóch drużyn – męskiej i żeńskiej. Jeździmy na nartach po trzy osoby równocześnie. Wygrywa ta drużyna, która przejedzie trasę jak w najlepszym czasie. Nie jest to łatwe zadanie – ale za to śmiechu wiele.

Test zgodności

Sadzamy Parę Młodą na krzesłach obok siebie, ale tyłem, aby się nie widzieli i nie mogli się ze sobą komunikować. Rozdajemy parze ślubnej po 2 kartki z napisem “ja” i “on” (dla Panny Młodej) i “ja” i “ona” (dla Pana Młodego).

Lista możliwych pytań:

■   kto pierwszy powiedział “kocham Cię”?
■   kto będzie trzymał kasę?
■   kto lepiej prowadzi samochód?
■   kto ma fajniejszych teściów?
■   kto pierwszy wyciąga rękę po kłótni?
■   kto pierwszy zasypia w łóżku?
■   kto pierwszy nawiązał znajomość?
■   kto będzie zmywał po posiłkach?
■   kto będzie rządził w sypialni?

Prowadzący zadaje pytania a Para Młoda podnosi karteczki odpowiadając tym samym na pytania.

Kuszenie Adama

Bardzo stara i zarazem grzeczna zabawa. W zabawie może wziąć udział kilka par. Każda para dostaje jabłko uwiązane na końcu sznurka. Panie trzymają jabłka a zadaniem panów jest zjedzenie jabłka w jak najkrótszym czasie bez pomocy rąk. Sznurki powinny być jednakowej długości. Im dłuższy sznurek i większe jabłko tym sztuka zjedzenia jabłka jest trudniejsza. Goście weselni zagrzewają uczestników zabawy do zażartej walki.

Oczepiny

Pani Młoda siada na krześle, a wokół niej panienki robią kółeczko. Pan Młody upewnia się, że Pani Młoda ma zamknięte oczy. W trakcie grania muzyki, dziewczyny kręcą się w kółeczku. W momencie gdy muzyka się urywa, Pani Młoda rzuca za siebie welon/bukiet- analogicznie postępuje Pan Młody,- wybrana nowo para tańczy dla gości taniec ze specjalnie przygotowaną do tego muzyką,- w trakcie oczepin dodatkowo na Państwa życzenie możemy przeprowadzić test zgodności małżeńskiej.